Căutare

VIDEOMaia Sandu spune că va vota la alegerile din România și îndeamnă oamenii să iasă la urne

S.R.

Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a anunțat că la alegerile parlamentare și prezidențiale din România va merge la vot, pentru că vrea o Românie care "să trăiască în pace, cu o voce puternică în lume și cu un nivel de trai înalt".

"Dragi români, pe 1 și 8 decembrie mergem din nou la vot. Alegem Parlamentul României și Președintele României. Și eu voi merge la vot. Pentru că vreau o Românie care să trăiască în pace, cu o voce puternică în lume și cu un nivel de trai înalt pentru toți cetățenii săi. Bunicii mei, care s-au născut în România, sigur ar fi mers la vot. Poporul român are puterea și înțelepciunea de a-și apăra locul în lume, iar soarta și această putere stă doar în vot. Poporul român este liber! Vă îndemn să votăm pentru o Românie puternică, europeană, pentru o țară liberă", este apelul lansat de Maia Sandu, vineri, pe Facebook.

Comentarii (0)

Lasă un comentariu


Avertisment: Prin apăsarea butonului "Trimite" sunteți de acord ca textele introduse în câmpurile „nume ” și „comentariu” să fie făcute publice și implică acceptarea Termenilor și condițiilor de utilizare a site-ului Report.md
Autorul comentariului va fi singurul responsabil de conținutul acestuia și își va asuma eventualele daune, în cazul unor acțiuni legale împotriva celor publicate.